تبلیغات
سایت جامع گردشگری ایران- ایرانگردی تور سفر مسافرت توریسم تور ارزان جهانگردی - معرفی شهر مرودشت- سایت جامع گردشگری ایران- آنوبانینی- سایت جامع ایرانگردی و گردشگری ایران http://www.Anobanini.ir

معرفی شهر مرودشت- سایت جامع گردشگری ایران- آنوبانینی- سایت جامع ایرانگردی و گردشگری ایران http://www.Anobanini.ir

دوشنبه 22 مهر 1387

شهرستان‌ مرودشت در شمال‌ شیراز واقع‌ شده‌ و آب‌ و هوای‌ آن‌ در نواحی‌ کوهستانی‌ سردسیر و در سایر نواحی‌ معتدل‌ است‌. کاوش‌های‌ علمی‌ تاریخی‌ نشانگر آن‌ است‌ که‌ هزاران‌ سال‌ پیش‌ از آنکه‌ داریوش‌، تپه‌ سنگی‌ را بر دامان‌ کوه‌ رحمت‌ برای‌ احداث‌ کاخ‌های‌ خود انتخاب‌ کند، اقوام‌ متمدن‌ در دشت‌ وسیع‌ مرودشت‌ می‌زیسته‌اند. آثار کشف شده در محوطه ی "اشکفت گاوی" در جلگه ی مرودشت حکایت از زندگی انسان در دوره پیش از تاریخ (85000-35000 سال پیش) دارد. ویرانه‌های‌ شهر باستانی استخر و تخت‌ جمشید بخشی‌ از تاریخ‌ این‌ شهر را به‌ نمایش‌ می‌گذارند.
شاید بتوان این شهرستان را با وجود تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم و سایر آثار باقی مانده از امپراطوری بزرگ هخامنشی یکی از معروفترین نقاط گردشگری ایران در سطح جهانی نامید. نام آثار باستانی این منطقه که در فهرست میراث جهانی بشریت قرار دارد برای هر جهانگردی نامی آشناست؛ حتی بسیاری از مردم صاحب فرهنگ جهان نام ایران را با نام تخت جمشید (persepolis) و پاسارگاد می شناسند؛ و این مهم لزوم توجه بیشتر به این منطقه و آثار باستانی آن را یاد آوری می کند.

منابع:
anobanini
wikipedia (dot) org
ایران باستان، نادر میر سعیدی دیدگاه ها : دیدگاه

نویسنده : سایت جامع گردشگری

صفحات وبلاگ

مطلب اخیر