تبلیغات
سایت جامع گردشگری ایران- ایرانگردی تور سفر مسافرت توریسم تور ارزان جهانگردی - دره کمجل

دره کمجل

سه شنبه 1 مهر 1393

دره کمجل (بخوانید Kamjel)، یک دره فرسایشی در استان مازندران است که از بالادست سد سیاه بیشه شروع و به جاده چالوس حوالی هزارچم ختم میشه. راه دسترسی به دره از در اصلی سد شروع میشه که به طور معمول اجازه ورود داده نمیشه و اجبارن باید از کنار در سد و از یک مسیر با شیب تند در سد را دور زد. از در سد تا ابتدای دره اگر با سرعت خوب برید 2 تا 3 ساعت راه با شیب تند مثبت دارید که همون ابتدای کار انرژی زیادی میگیره.
دره کمجل متشکل از تعداد بسیار زیادی آبشار با ارتفاع های مختلف است که عبور ازش نیاز به ابزار، آمادگی جسمی و روحی و همکاری تیمی خوب داره. تعداد آبشارها در گزارش های مختلف متفاوته اما به طور تقریبی حدود 30 آبشار نیاز به فرود داره و تعدادی هم میشه با احتیاط و دست به سنگ فرود آمد. بلندترین آبشار کمی بیش از 50 متر ارتفاع داره و همه آبشارها دارای رول یا حلقه و طناب برای فرود هستن.

برای رسیدن به دره باید از جاده چالوس، بعد از سیاه بیشه، وارد سد شد و از مسیر جاده خاکی به سمت امام زاده ای که نزدیک در سد قرار داره حرکت کرد. بعد از امام زاده از یک مسیر پاکوب که به سمت غرب میره ادامه مسیر دارد و بعد از حدود 6 کیلومتر به بالادست دره و نقطه مناسب ورود به دره خواهیم رسید. تغییر ارتفاع نقطه شروع تا ورود به دره حدود 700 متر مثبت است و تغییر ارتفاع داخل دره حدود 1100 متر منفی.

پوینت های مورد نیاز:
در سد:
51-17-09
36-14-13

امام زاده:
51-17-51
36-14-16

ورودی دره:
51-15-05
36-14-32

خروج از دره:
51-15-31
36-15-56


اعضای تیم از راست: رضا، مصطفی، مرتضی (راهنما)، وحید، خودم (مهدی)
بخش زیادی از مسیر قبل از ورود به دره کمجل به این شکل و از میان جنگل های متراکم است
نمای از بالای دره کمجل
محل ورود به دره کمجل

اطلاعات و عکس های بیشتر را در لینک زیر ببینید:

سفرنامه تصویری - دره کمجل - استان مازندران - شهریورماه 1393
دیدگاه ها : دیدگاه

نویسنده : سایت جامع گردشگری

صفحات وبلاگ

مطلب اخیر